7 produktov, ktorými nahradíte svoje obľúbené kozmetické výrobky

25. januára 2021 / Patricia

Ako sa hovorí, sú dva typy ľudí – tí čo sú vždy predzásobení a potom tí, čítajúci tento článok:). Ak z fľaštičky vždy vyškrabávate aj posledné kvapky produktu (za čo máte od nás palec hore), tak vám určite nie je cudzí ani zhrozený pohľad na prázdne dno nádoby práve v momente keď ho najviac potrebujete. Ak vám pri spomienke na dôkladne odvedenú prácu z predvčerajška, keď po 10 minútach nezostalo vo fľaštičke po produkte ani stopy, zostali len oči pre plač – nezúfajte.

Oh No Omg GIF by The Office
via Giphy

Existuje niekoľko alternatív, ktoré môžete v prípade núdze použiť.

Kondicionér môžete nahradiť telovým mliekom

Ak máte suché alebo nepoddajné vlasy, kondicionér má s najväčšou pravdepodobnosťou vyhradené stále miesto na vašej poličke. Ak sa vám minie, môžete zabudnúť na to, že si doma spravíte účes, na aký ste zvyknutá.

A práve tu prichádza na scénu telové mlieko. Nemajte však vysoké očakávania. Telové mlieko v žiadnom prípade nemôžeme považovať za plnohodnotnú náhradu kondicionéru, no v krajnom prípade vás dokáže skutočne zachrániť. Neodporúčame ho ani pravidelne používať.

Pokiaľ máte na výber, vyberte si telové mlieko s väčším obsahom silikónov a pri dávkovaní sa držte pravidla, že menej je viac. Očakávajte však, že výsledok bude trochu mastnejší [a] ťažší. Telové mlieko môže byť vhodné iba pre tie z vás, ktoré nemajú chemicky ošetrené alebo zafarbené vlasy.

TIP

Nepoužívajte telové mlieko ak máte rýchlo sa mastiace vlasy.

Šampón poslúži ako sprchový gél

Ak ste sa niekedy umyli šampónom a cítili ste, že je to v podstate to isté ako sprchový gél, neboli ste príliš ďaleko od pravdy. Šampón aj sprchový gél fungujú na rovnakej báze, takže vám nič nebráni v tom, aby ste si tieto dva produkty vymenili.

Vlasové šampóny sú špeciálne určené na odstraňovanie kožného mazu, odumretých kožných buniek, stylingových prípravkov či nečistôt z vlasov. Dosiahnete preto síce čistú ale presušenú pokožku.

Po osprchovaní si preto nezabudnite dopriať  výdatnú dávku hydratačného krému. Vyberte si šampón, ktorý neobsahuje príliš veľa chemických prísad dráždiacich pokožku, ako sú sulfáty a SLES/SL.

Použite telové mlieko namiesto peny na holenie

Holiaca pena ma za úlohu vytvoriť medzi pokožkou a žiletkou hladkú vrstvu, minimalizujúcu podráždenie, zarastanie chĺpkov, rezné ranky alebo vznik ekzému.

Dostatočnú službu urobí aj telové mlieko. Nešetrite ním a naneste si rovnomernú, hrubšiu vrstvu. Pre ešte lepší efekt siahnite po mlieku, ktorého zloženie je bohaté na prírodné oleje.

Maskara alebo očné tiene poslúžia na úpravu obočia

Ak máte hnedé alebo čierne obočie, pre jemné úpravu a fixáciu naneste malé množstvo hnedej alebo hnedo-čiernej riasenky na obočie.

Ak nechcete mať namiesto krásne upraveného obočia zlepenú guču chĺpkov, pred nanesením, utrite prebytočný produkt do vreckovky.

Ak chcete svoje obočie posunúť na vyšší level, použite ktorékoľvek neutrálne hnedé očné tiene, ktoré máte v taštičke. Budú skvelo fungovať ako tieň na obočie v takmer akejkoľvek farbe v závislosti od toho, koľko produktu nanesiete.

Gél alebo lak na vlasy na úpravu obočia

Ste vlastníčkou neposlušného, strapatého obočia? Vo vašej kozmetickej taštičke či kúpeľni nájdete hneď niekoľko produktov, ktoré môžu fungovať v prípade ak vám došiel gél na obočie. Naneste malé množstvo gélu alebo laku na vlasy na čistú kefku (tzv. spoolie, kefka na riasy a obočie) a vyčešte obočie smerom nahor a von z tváre, aby získalo prirodzený tvar. Vyhnite sa produktom s obsahom alkoholu.

Maskara ako očná linka

Kefkou maskary naneste menšie množstvo farby na chrbát čistej ruky. Pomocou malej kefky alebo veľmi jemného linera naberte farbu, ako by ste to robili s klasickou ceruzkou na oči, a nakreslite linku na očné viečko. Maskara je oftalmologicky testovaná, čiže nespôsobuje podráždenie, vyhnite sa však jej nanášaniu vo vnútrnom kútiku oka, v blízkosti slzných kanálikov.

Lícenku môžete nahradiť obľúbeným rúžom

Pre dosiahnutie monochromatického make-up looku aplikujte rovnaký rúž nielen na pery, ale aj na viečka a líca. Je to rýchle, ľahké a dosiahnete pekné sfarbenie celej tváre. Ale pozor! Pokiaľ nie je uvedené inak (či je viacúčelový výrobok), niektoré rúže môžu podráždiť oči.

Našťastie líca nie sú také citlivé ako naše viečka a znesú toho oveľa viac. Rúž aplikujte pomocou prstov ako krém. Buďte však opatrné, konzistencia rúžu je hutnejšia a mastnejšia, čo z neho rozhodne nerobí produkt, ktorý by ste chceli mať na celej tvári.

Patrícia Dulová