10 krokov ku krásnemu obočiu

25. januára 2021 / Patricia

Tak, ako sa mení každú sezónu móda, takým istým spôsobom sa mení aj preferovaný tvar obočia. Za posledných 15 rokov sme prešli od ultra tenkého oblúčikovo tvarovaného obočia až k metóde minimálneho upravovania obočia, pri ktorom je dôležité zachovať prirodzenú hrúbku obočia.

Špeciálna starostlivosť o obočie sa dostala do popredia len posledné roky. Ženy si prestali prehnane upravovať tvar obočia a začali túžiť po bujnom obočí. O obočí sa hovorí, že je rámom tváre a tak vie dotvoriť celkový make-up. Nájsť si ten správny tvar, vhodnú úpravu a vyhovujúce produkty je cesta, ktorou si musí prejsť každá žena. Ponúkam vám 10 univerzálnych tipov ku krásnemu obočiu.

Výživa (nielen) zvnútra

Ak nie ste spokojná s hustotou obočia, ubezpečte sa, že máde vo vašom jedálničku dostatok vitamínov a minerálov – hlavne biotín a zinok. K bujnejšiemu obočiu si môžete pomôcť aj používaním ricínového oleja, ktorým si potriete obočie večer pred spaním. Pravidelnou aplikáciou tohto oleja podporíme rast chĺpkov.

Správny spôsob úpravy obočia

Ak si na úpravu obočia netrúfate sama, obráťte sa do rúk odborníčky, ktorá vám poradí so správnym tvarom. Metódy, ktorými si môžete upraviť obočie je mnoho. Môžete si ho vytvarovať pinzetou, použitím vosku alebo voskových pásikov, cukrovou pastou, laserom alebo vytrhať neželané chĺpky niťou – tzv. “threadingom“. Akúkoľvek metódu si zvolíte, cieľom je mať obočie, ktoré má prirodzený tvar a podčiarkuje vaše črty tváre.

Farba obočia

Na farbenie obočia boli vyvinuté špeciálne farby, ktoré sa dajú použiť aj na mihalnice. Ich použitie nie je zložité a podľa dostupného návodu to zvládne každá z nás. Zafarbiť obočie vám môže samozrejme aj kozmetička. Na farbenie obočia nepoužívajte farby, ktoré sú určené na vlasy, pretože sú veľmi silné a mohli by poškodiť pokožku pod obočím ale aj samotné obočie.

Vhodné produkty na obočie

Z ponuky v drogériách a parfumériách si môže žena vybrať rôzne druhy produktov na nalíčenie obočia. Medzi najstaršie používané patrí ceruzka na obočie. Časom sa hrubá ceruzka zmenila na mikro tenkú, pomocou ktorej vieme správnymi pohybmi vytvoriť dojem, že chĺpkov v obočí je oveľa viac. Ak sa vám ceruzka nevyhovuje, môžete siahnúť aj po púdrovom alebo gélovom produkte.

TIP

Na zvýraznenie obočia môžete použiť aj hnedé odtiene z paletky očných tieňov poprípade matný bronzer.

Posledným krokom pri líčení obočia je použitie fixačného gélu. Fixačné gély sú k dispozícií v transparentom prevedení alebo v rôznych odtieňoch hnedej.

Pred nanesením akéhokoľvek výrobku je potrebné si obočie prečesať do želaného tvaru a potom nanášať produkt alebo kombináciu produktov.

Tip ku tvaru obočia

Snažte sa podporiť prirodzený tvar obočia, vyvarujte sa prehnanému dokresľovaniu, pretože to nepôsobí prirodzene. Nech použijete akékoľvek kvalitné výrobky, nie je možné dosiahnuť to, aby takto dokreslená časť pôsobila prirodzene. Podporte to, čo vám matka príroda nadelila.

Namiesto rozjasňovača použite korektor

Ak chcete zvýrazniť obočie a oddeliť časť oka s aplikovanými očnými tieňmi, použite namiesto rozjasňovača korektor.

Vytvorte si správny odtieň

V prípade, ak bohatá ponuka produktov nezodpovedá vášmu želanému odtieňu obočia, nič vám nebráni v tom, aby ste rôzne odtiene kombinovali a tým vytvorili váš unikátny odtieň.

Ostrosť líčenia obočia

V prípade ak si prajete dosiahnuť výrazne instagramové obočie, tak je potrebné ho po úprave vykresliť z vonkajšej strany korektorom. Na aplikáciu použite tenký štetec. Ak chcete dosiahnuť jemnejší akcent, tak je možné hrany obočia použitím tieňa vytieňovať do stratena.

Prirodzený vzhľad

Pre dosiahnutie prirodzene vyzerajúceho obočia začnite nanášať produkt pri koreni nosa s ľahkosťou a postupne intenzitu zosilňujte. Pri použití ceruzky ju držte v ruke veľmi zľahka a pri aplikácií používajte krátke pohyby, ktoré budú napodobňovať jednotlivé chĺpky.

Treba vedieť kedy skončiť

A to doslova. Ak nie je správne upravená dĺžka obočia, tak je možné, že tvár bude vyzerať smutne a pôsobiť skleslo. Správny koniec obočia vieme určiť tak, že si priložíme ceruzku diagonálne ku koncu nosných dierok. V bode, kde ceruzka pretne obočie by malo obočie končiť.

Patrícia Dulová